Vitajte v školskom klube detí

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt apríl mesiac lesov

Mikuláš v BIBIANE

6. decembra 2017 navštívili deti VIII. oddelenia ŠKD (4. B) Bibianu. Pozreli si krásnu výstavu o hlavných smeroch konca 19. a začiatku 20. storočia IZMY a IZBY. Hlavným lákadlom však bolo pečenie medovníkov. Obliekli si zástery a pustili sa do vaľkania cesta, ktoré dostali od pekárok. Šikovné ruky detí pomocou formičiek z cesta vytvorili hríbiky, veveričky, zvončeky, kvietky, stromčeky, srdiečka, slimáky, hviezdičky. Niektoré deti ich ozdobili vlašským orechom. Kto chcel, vyrobil si pekné vianočné pozdravy. Obdivovali sme vyzdobené stromčeky a drevené soby. Odpočinuli sme si v detskej izbe. S mikulášskou nádielkou – medovníkmi sme sa pobrali do školy. Na cestu deti dostali cukríky, ktoré im nechal v Bibiane Mikuláš.