Vitajte v školskom klube detí

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt apríl mesiac lesov

Zvukofónia

Zvuky okolo nás

ZVUKOFÓNIA

Zvuky sú všade okolo nás. Kamkoľvek pôjdeme, odvšadiaľ sa ozývajú. Aj keď je ticho, počujeme ich. Jedinečnú výstavu o zvukoch v nás a okolo nás pripravila BIBIANA pre deti všetkých vekových kategórií. 15. januára 2014 sa na nej zúčastnili aj deti VI. oddelenia ŠKD (3. A + 4. L). Okrem výstavy sa deti zahrali aj na hudobníkov v tvorivej dielni Dielničky malého muzikanta – Nečakané zvuky. Deti boli rozdelené na dve skupiny a v každej si vyskúšali, ako chutí muzicírovanie. V prvej skupine zisťovali, aké zvuky vydáva hrnček, špajla, plastový téglik, pokrievka, konzerva, miska, keď ich pripojíme na piezoelektrické snímače zvuku. V druhej skupine deti vyrábali hudobné nástroje z rôzneho materiálu, napríklad z drevených paličiek, špagátu, gumených rúr, tenisovej rakety, kartónovej škatule alebo plechu.

Všetky deti v oboch skupinách sa vynikajúco zhostili tejto náročnej zábavnej úlohy. Na záver zahrali z vyrobených hudobných nástrojov originálny koncert. Poviem vám, bol to parádny umelecký rachot.