Vitajte v školskom klube detí

STRAŠIDLENIE V MÚZEU

Prírodovedné múzeum SNM v Bratislave usporiadalo výtvarnú súťaž na tému Jeseň v meste. Účastníci vyjadrili danú tému ľubovoľnou technikou. Na súťaži sa zúčastnili aj deti II. oddelenia ŠKD (1. B). Porotu oslovili práce štyroch detí – Esterky, Carlottky, Nelky a Erin. Za odmenu strávili večer v múzeu. Podujatie Strašidlenie v múzeu sa konalo 13. decembra 2018. V zhasnutých priestoroch múzea na nich striehli strašidlá, ktoré pre nich pripravili zaujímavý program. Jedinou pomôckou detí boli čelovky. V skupinkách riešili rôzne úlohy. Kto má rád hádanky, mal vyhraté. V jaskyni hľadali zázračný kameň, v pirátskej truhlici ukrytý poklad, na inom stanovišti správne slovo. Museli vedieť, čo je a čo nie je rastlina, poskladať papierovú kostru a zoznámili sa s vysávačom Viktorom. Odmenou pre ne boli ceny – spoločenská hra, plyšová hračka, DVD rozprávka, tričko. Ale to hlavné je, že sa dozvedeli zaujímavosti o prírode a dobre sa zabavili.