Vitajte v školskom klube detí

Sviatok nemých učiteľov

Marec je mesiac knihy. V tomto mesiaci si akosi viac uvedomujeme význam kníh. V knižnici a na školách si sviatok kníh pripomíname viacerými aktivitami. Napríklad zábudlivcom sa odpúšťajú pokuty za oneskorené odovzdanie kníh, čitatelia sa môžu bezplatne zapísať do knižníc, usporadúvajú sa besedy so spisovateľmi a tvorcami kníh, konajú sa diskusie o knihách.

V našej škole sme oslávili tento sviatok 13. marca 2019 výmennou burzou kníh. Kto priniesol knihu, mohol získať výmenou inú.

Knihy nás viacnásobne  obohacujú. Sme múdrejší, ich čítaním získavame nové poznatky a vedomosti. Zdokonaľujeme si gramatiku a techniku čítania. A napokon, sú naši spoločníci v smútku i radosti. Azda najvýstižnejšie to povedal už pred vyše osemnástimi storočiami rímsky spisovateľ Aulus Gellius: „KNIHY SÚ NEMÍ UČITELIA.“