Vitajte v školskom klube detí

Ako si Kubo obzeral svet

Bienále ilustrácií Bratislava

Pri príležitosti konania Bienále ilustrácií Bratislava v septembri a októbri 2013 usporiadala Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti, výtvarné dielne. Na jednej z nich nemohli chýbať ani deti VI. oddelenia ŠKD (3. A + 4. L). Výtvarnej dielni predchádzalo čítanie príbehu Ako si Kubo obzeral svet. Hlavnou postavou bol Kubo, ktorý navštívil všetky svetadiely. Na tomto putovaní sa stretol s mnohými ľuďmi, spoznal, ako žijú, navštívil rôzne miesta a napokon dospel k poznaniu, že Zem je nielen guľatá, ale i nádherná, plná prekvapení a nezabudnuteľných zážitkov. Deti pracovali na tému AMERIKA. Výsledkom ich spoločného úsilia pod vedením výtvarníka Ďura Balogha bolo výtvarné dielo v podobe elektronickej knihy o Amerike, ktorú si môžete onedlho pozrieť na webovej stránke Bibiany.