Vitajte v školskom klube detí

112 NIE JE LEN ČÍSLO

Poznáte to – škrípajúce brzdy, húkanie sanitky, hasičského alebo policajného auta. Záchranári, hasiči, policajti. Ľudia, ktorí zachraňujú život iných, vyslobodzujú ľudí z havarovaných a horiacich áut a domov, hasia oheň, pomáhajú pri povodniach, ochraňujú majetok, kontrolujú dodržiavanie dopravných a iných predpisov.
Akí sú? Rýchli, odvážni, silní, bystrí, šikovní, statoční. Denne nasadzujú svoje životy, aby ochránili majetok a životy druhých. Sú to hrdinovia všedného dňa. Tak sa volá i výstava v Detskom múzeu, na ktorej boli 6. 4. 2016 deti IV. oddelenia (2. B). Videli, ako vyzerá interiér sanitky, policajného a hasičského auta i hasičskej stanice. Obliekli sa do uniforiem hasičov, záchranárov a policajtov. Na vlastnej koži si vyskúšali, ako funguje integrovaný záchranný systém, ako privolať pomoc pri ohrození života. Ocitli sa v situáciách, kde pomáhať a chrániť nie je iba heslo.
Na záver si každé dieťa vyrobilo svoj odtlačok prsta, ktorý je jedinečný, nezničiteľný a nemenný po celý život.
Výstava Hrdinovia všedného dňa potrvá do 30. júna tohto roka.