Vitajte v školskom klube detí

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt apríl mesiac lesov

DARY PRE MAXIMILIÁNA II.

Čo by ste robili, keby ste dostali slona? Ako by ste sa zachovali? Čo by ste s ním urobili? Prijali by ste ho? Nuž, takýto dar pripravili pre kráľa Maximiliána II. v rádiu Junior.
            Internetové rádio JUNIOR vysiela programy pre malých poslucháčov. V stredu 19. apríla 2017 navštívila deti 3. B redaktorka rádia Junior Rozália Vlasková. Cieľ jej návštevy bol jednoduchý a zároveň zložitý – vyzvedieť od detí, aké dary by pripravili pre kráľa Maximiliána II. ony.
            Maximilián II. Habsburský bol rakúsky arcivojvoda, český a uhorský kráľ, rímskonemecký cisár z rodu Habsburgovcov. Bol najstarším synom cisára Ferdinanda I. Habsburského a Anny Jagelovskej a prvý korunovaný panovník v Dóme svätého Martina v Bratislave. Korunovácia sa konala 8. septembra 1563. O jeho prítomnosti v meste svedčí aj fontána na Hlavnom námestí. Podľa historických záznamov dal fontánu postaviť po veľkom požiari, ktorý zachvátil Bratislavu počas osláv jeho korunovácie. Dokončená bola v roku 1572.
            A čo by darovali Maximiliánovi II. deti 3. B? Dozviete sa to, ak si zapnete rádio Junior v sobotu 29. apríla. Reláciu Čo by bolo, keby si môžete po premiére vypočuť aj v archíve relácií.