Vitajte v školskom roku 2017/2018

POMOHLI SME ŽABKÁM NA CESTE DO RYBNÍKA

V stredu 22. 3. 2017 sa uskutočnila druhá fáza akcie Pomoc ropuchám pri jarných migráciách na Železnej studničke v Bratislave. Deti 3. B a 7. A sa vybrali do obľúbenej oddychovej lokality Bratislavčanov ešte raz. Dôvod – prenášanie žabiek do rybníka. Vybavení vedrami a odhodlaním zachrániť čo najviac žabiek pre budúce potomstvo sa odviezli na miesto.
Hlavná organizátorka akcie Blanka Lehotská deťom pripomenula zásady správneho zbierania a potom hor’ sa k zábranám. Ešte predtým záchrana párika, ktorý by bol celkom iste skončil pod kolesami autobusu, ktorým sme pricestovali, a začíname. Niektoré deti zbierali samčeky, iné páriky. Keď mali vo vedre primeraný počet žabiek, vypustili ich do rybníka. Počas dopoludnia, ktoré sme strávili na Železnej studničke, deti vyzbierali a preniesli do rybníka 371 párov a 828 samčekov, čo je spolu 1 570 žabiek.
Do školy sme sa vracali s dobrým pocitom, že sme pomohli prírode. Už sa tešíme na budúci rok!