Vitajte v školskom roku 2017/2018

Zvukofónia

Zvuky okolo nás

ZVUKOFÓNIA

Zvuky sú všade okolo nás. Kamkoľvek pôjdeme, odvšadiaľ sa ozývajú. Aj keď je ticho, počujeme ich. Jedinečnú výstavu o zvukoch v nás a okolo nás pripravila BIBIANA pre deti všetkých vekových kategórií. 15. januára 2014 sa na nej zúčastnili aj deti VI. oddelenia ŠKD (3. A + 4. L). Okrem výstavy sa deti zahrali aj na hudobníkov v tvorivej dielni Dielničky malého muzikanta – Nečakané zvuky. Deti boli rozdelené na dve skupiny a v každej si vyskúšali, ako chutí muzicírovanie. V prvej skupine zisťovali, aké zvuky vydáva hrnček, špajla, plastový téglik, pokrievka, konzerva, miska, keď ich pripojíme na piezoelektrické snímače zvuku. V druhej skupine deti vyrábali hudobné nástroje z rôzneho materiálu, napríklad z drevených paličiek, špagátu, gumených rúr, tenisovej rakety, kartónovej škatule alebo plechu.

Všetky deti v oboch skupinách sa vynikajúco zhostili tejto náročnej zábavnej úlohy. Na záver zahrali z vyrobených hudobných nástrojov originálny koncert. Poviem vám, bol to parádny umelecký rachot.