Vitajte v školskom roku 2017/2018

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ SME OSLÁVILI V BIBIANE

Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana pripravil DEŇ DETÍ v japonskom štýle. V spolupráci s Japonským veľvyslanectvom v Bratislave ponúkol deťom ukážky z japonskej kultúry a umenia. Po celý deň 1. júna mali deti možnosť navštíviť všetky výstavné priestory Bibiany a vyskúšať si svoje zručnosti v tvorivých dielňach kaligrafie a origami. V dopoludňajších hodinách videli svetoznáme bábkové divadlo a ukážky bojových umení. Popoludní sa na programe zúčastnili aj deti IV. oddelenia ŠKD (2. B). Naučili sa, ako sa skladajú rôzne figúrky origami, a kaligrafickým písmom napísali svoje meno v japončine. Na nádvorí pred Bibianou si pozreli rituál obliekania kimona, vyskúšali si japonské spoločenské hry šogi a go, a vypočuli si japonské rozprávky. Bol to naozaj nevšedný zážitok.
            Ďakujeme a dovidenia! Arigato. Sajonara.