Vitajte v školskom roku 2017/2018

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V PREZIDENTSKOM PALÁCI

15. júna 2016, pri príležitosti 2. výročia svojej inaugurácie, usporiadal prezident Andrej Kiska Deň otvorených dverí v Prezidentskom paláci. Zúčastnili sa na ňom aj deti 2. B.
            Pred palácom nás privítala vojenská hudba z Banskej Bystrice, ktorá zahrala hudbu z filmov Star Wars, Piráti z Karibiku a Indiana Jones. Videli sme ukážky sebaobrany špeciálnych jednotiek s nožom v ruke a s palicou, vystúpenie slobodníka orchestrálneho hráča Mareka Tučeka, ktorý zahral na trúbke vojenské signály. Nevynechal ani prezidentskú fanfáru. Na zadnom nádvorí si mohli návštevníci pozrieť výstroje a výzbroje čestnej stráže prezidenta. Boli sme svedkami  aktu striedania stráží.
            Po povinnej bezpečnostnej kontrole sme sa ocitli na krásnom točitom schodisku. Prezreli sme si prijímací salón, a niekoľko ďalších salónov pomenovaných podľa farby, ktorá charakterizovala všetko, čo v nich bolo. Nazreli sme aj do jedálne a Kaplnky svätej Barbory. V priestoroch paláca boli vystavené štátne vyznamenania. Na chodbe nás upútal kameň mieru, ktorý prežil výbuch atómovej bomby v Hirošime 6. augusta 1945. Svoju návštevu v reprezentačných priestoroch Prezidentského paláca sme zakončili v zimnej záhrade, kde sa uskutočnilo stretnutie pána prezidenta s návštevníkmi paláca.
            Spomienkou na našu návštevu v Prezidentskom paláci boli pamätné odznaky a pečiatky, portrét s podpisom, no a, samozrejme, osobné stretnutie s  prezidentom Andrejom Kiskom.