Vitajte v školskom roku 2017/2018

Ako naštvať Rimana

Rozhovor s Romanom Bratom

Aj tento rok sa v dňoch 14. – 17. novembra 2013 uskutočnila výstava kníh Bibliotéka. Okrem prehliadky kníh sa mohli malí i veľkí návštevníci zúčastniť na množstve sprievodných akcií – výtvarných a čitateľských tvorivých dielňach či besedách so spisovateľmi. Do priestorov Incheby sa vybrali aj deti VI. oddelenia ŠKD (3. A + 4. L). Čakal ich tam nevšedný zážitok – beseda so spisovateľom Romanom Bratom o jeho knihe Ako naštvať Rimana. Podujatie pripravilo Literárne informačné centrum, ktoré má na Bibliotéke už tradične svoje zastúpenie s projektom Deti sú naše knihy. Pozvala nás naň pani Ľubica Kepštová, zástupkyňa šéfredaktora časopisu Slniečko. Deti sa dozvedeli veľa zaujímavostí o našich dejinách, zistili, že majú veľa spoločného s hlavným hrdinom Maxom. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si knižnú novinku z vydavateľstva Forza Music.