Navigácia ZŠ

Výlet

Výlet
     Koncom júla som bol s  rodinou na dovolenke v Chorvátsku. Už pravidelne sa stáva naším obľúbeným ostrovom Ráb. Boli sme tam už 7- krát. Tento rok bola ale dovolenka niečím výnimočná. Vybrali sme sa po prvýkrát na celodenný výlet loďou na susedné ostrovy. Veľmi som sa na výlet tešil.
     V deň výletu sme si museli privstať. Ponáhľali sme sa do prístavu , aby sme nezmeškali odchod lode. Loď bola krásna, mala 3 poschodia. Starý pán kapitán privítal každého cestujúceho a zaprial pohodlný výlet. Sadli sme si na prvé poschodie a čakali sme na vyplávanie. Po štarte som s bratom sledoval ostrov Ráb, ktorý sa nám  postupne vzďaľoval. Po dvoch hodinách plavby, keď ho nebolo takmer vidieť, sme priplávali na ostrov Malý Lošinj. Mali sme tam prestávku 2 hodiny. Niektorí cestujúci sa išli okúpať, no my sme sa vybrali na prechádzku po krásnych starobylých uličkách mesta. V obchode so suvenírmi sme kúpili pamiatku na toto nádherné mestečko. Po návrate sme sa naobedovali a vyplávali sme na more. Po krátkej dobe sme vyplávali do druhého mestečka Veľký Lošinj. Napriek názvu veľký bol omnoho menší ako Malý Lošinj. V prístave bolo malé pestrofarebné námestie. Tu sme si trochu zaplávali a vybláznili sa vo vode. Po necelej hodinke sme vyplávali na cestu domov. Čas sme si krátili hraním hier.
     Po vystúpení z lode sme sa poďakovali kapitánovi za bezpečnú plavbu. Vystúpili sme unavení ale zato plní skvelých zážitkov z výletu. Už sa neviem dočkať ďalšieho výletu po okolitých ostrovoch.   
 
Adam Titka 7.A                                                                                               

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou Milana Rastislava Štefánika
    Grösslingová 48, 811 09 Bratislava
  • +421 2 5292 3482

Fotogaléria