Navigácia ZŠ

 • Zbierka vrchnáčikov pre Filipka

  Pomáhať si navzájom je ľudské.....deťom ani rodičom z našej školy to nie je cudzie. Tentokrát vyzbierané vrchnáčiky pomohli Filipkovi Kosárovi, ktorý od narodenia trpí DMO- detská mozgová obrna.

  Všetkým patrí  veľké ĎAKUJEME! Filipkovi želáme veľa zdravia a dúfame, že budúci rok sa nám ich podarí vyzbierať ešte viac.

 • 3. 7. 2017

  Do galérie TV JOJ boli pridané fotografie.

 • Exkurzia TV JOJ

   

  Žiaci 6.B spolu s rodičmi absolavovali exkurziu v televízii JOJ. Možno sa niektorí našli a práca v televízii ich oslovila. M.Hatalová

 • 3. 7. 2017

  Do galérie Exkurzia DROPIE 3. A + 3. B boli pridané fotografie.

 • 29. 6. 2017              V stredu 21. júna 2017 navštívili žiaci 3. A a 3. B Stredisko environmentálnej výchovy DROPIE. Nachádza sa asi 10 km od obce Zemianska Olča v regióne Dolného Žitného ostrova v strede chráneného vtáčieho územia Ostrovné lúky. Zriaďovateľom strediska je Slovenská agentúra životného prostredia.
              SEV SAŽP Dropie ponúka zaujímavé environmentálne programy pre všetky typy škôl aj verejnosť. Zážitkovou formou a zábavnými aktivitami môžete objaviť tajomný svet najväčšieho riečneho ostrova Európy – Žitného ostrova.
              V areáli, v ktorom nás sprevádzal lektor Laco, sme spoznávali listnaté a ihličnaté stromy. Tak, ako existujú rozdiely medzi druhmi živočíchov aj ľuďmi, rovnako sú rozdielne aj stromy. Líšia sa tvarom a veľkosťou listov, farbou, vôňou. Ale i farbou dreva a jeho využitím. Obľúbeným stromom myšiarky ušatej je smrek pichľavý. Orol skalný, ktorý má rád výšky, si stavia hniezdo na samom vrchole jedle. Presvedčili sme sa o tom, že najlepšie čerešne sú tie, ktoré si sami oberieme priamo zo stromu. V lesíku sme našli najhrubší strom v areáli. Objalo ho päť detí. Lacko nám povedal, čo všetko sa dá vyrobiť z vŕbových prútov. Ochutnali sme moruše a pozorovali sme mláďa vtáčika, ktoré sedelo na konári ako prikované.
  Navštívili sme aj bylinkovú záhradu a dažďové jazierko. Voda z neho slúži na polievanie kvetov. Pozorovali sme včielky, ktoré sa v horúcom letnom dni v ňom boli napiť. Uprostred lúky stál hmyzí hotel a v strede toho všetkého väčšie jazierko, v ktorom žijú užovky, žaby, ryby a iné vodné živočíchy.
              Najväčšiu radosť sme mali z kŕmenia zvierat. Jabĺčka, mrkva a suchý chlieb s pečivom im veľmi chutili. Kobylka sa prišla popýšiť svojím odrasteným žriebätkom.
              V stredisku nám pripravili výborný obed. Deti si ho veľmi chválili a málokto odniesol plný tanier.
              Našu návštevu v SEV Dropie sme ukončili hrami a oddychom na ihrisku pod korunami majestátnych stromov, ktoré nás ukryli pred páliacim slnkom.
   
                                                                         Marcela Duchková a Zuzana Kubíková
 • 2. 7. 2017

  Do galérie Koniec šk. roka 2016/2017 boli pridané fotografie.

 • 30. 6. 2017

  Do galérie Vodárenské múzeum boli pridané fotografie.

 • 29. 6. 2017

  Do galérie Piaty na Slovensku boli pridané fotografie.

 • Splav Malého Dunaja

  Ako koncoročný výlet nám p. učiteľka Brunovská zabezpečila splav po Malom Dunaji. Splavovali sme ho 27.6. a 28.6.2017.

  Začiatok cesty sa nám nevydaril, lebo sme zmeškali autobus do Tomášova. Ďalší spoj sme už našťastie stihli a  ďalej už všetko klapalo.

  V Tomášove sme nafúkali rafty a mohli sme s pustiť dole prúdom. Počasie nám prialo, takže sme sa mohli aj kúpať a opaľovať (niektorí až priveľmi). Prespali sme v táborisku u Matisa, kde sme si večer pod hviezdnou oblohou spríjemnili ohníkom. Na druhý deň sme pokračovali až do Jelky, kde sme sa osviežili a posilnili v reštaurácii pri kolovom mlyne. Domov sme prišli unavení, ale páčilo sa nám.

  Ukončili sme deviaty ročník a rozlúčili sme sa s našou triedou. Bol to nezabudnuteľný zážitok. Ďakujeme.

   

  Žiaci 9.A

 • 29. 6. 2017

  Do galérie Splav Malého Dunaja. boli pridané fotografie.

 • 29. 6. 2017

  Do galérie Leto v Medickej záhrade boli pridané fotografie.

 • 28. 6. 2017 V rámci telovýchovnej, zdravotnej a športovej oblasti
  sme počas celého školského roku v školskom klube viedli deti
  ku kladnému vzťahu k športu.
  Dbali sme na správne pravidlá vo futbale, lebo naši chlapci
   sú takmer všetci futbalisti.  
   Bezpečnosť proti úrazom sme „budovali“ na preliezkách
   a športovú zdatnosťsme upevňovali na športových súťažiach.
  Celú našu celoročnú športovú bojovnoť sme využili na akcii:
  Športové popoludnie v školskom klube dňa 21.6.2017.
  Mária Tomašovičová
 • 28. 6. 2017 Každú stredu od 9.00 do 12.00 v kancelárií tajomníčky školy. 
 • 28. 6. 2017 Z dôvodu čerpania dovoleniek bude areál školského dvora
  počas letných prázdnin pre verejnosť zatvorený.
  Znova sa otvorí až 21.augusta 2017.
   
  Za pochopenie ďakujeme.
   
 • Vyhodnotenie zberu papiera – 19.-23.6. 2017

  Aj v tomto školskom roku sme zorganizovali zber starého papiera, aby sme podporili ochranu životného prostredia a naučili deti aká je potrebná separácia odpadu.

  A ako to celé dopadlo?

  Celkovo sme nazbierali 4271 kg.

  Najúspešnejšie triedy:       1. miesto     6.A     1193 kg

                                            2. miesto     4.A      887 kg

                                            3. miesto     1.A      468 kg

  Najúspešnejší jednotlivci: 

  1. miesto súrodenci Bekerovci /4.A,6.A/    569 kg

  3. miesto         Hatalová Lucia  /6.A/              539 kg   

  Všetkým deťom i rodičom ďakujeme.

                                                                                       Michaela Hrnčiarová

 • 26. 6. 2017

  Do galérie Našli sme sa v Bory Mall boli pridané fotografie.

 • 26. 6. 2017             Oko je dôležitý orgán. Umožňuje nám vidieť všetku krásu a pestrofarebnosť sveta. Bez zraku by sme boli ochudobnení o zážitky, ktoré nám sprostredkujú naše oči.
              V Bibiane, medzinárodnom dome umenia pre deti, si do 13. augusta 2017 môžete pozrieť interaktívnu výstavu OKOHRA autoriek Sone Sadílkovej, Ľubice Pavlovičovej a Evy Pavlovičovej. Na nej (možno) nájdete odpoveď na otázku, čo oko vidí a je celkom inak. Alebo čo oko nevidí a je to tam. Vďaka výstave deti odhalia ilúziu vnímania, poznajú, čo je skutočnosť a čo optický klam.
              17. mája si pozreli výstavu aj deti VI. oddelenia (3. B). Hneď v prvej miestnosti ich upútal obrázok slávneho anglického dramatika Wiliama Shakespeara. Z diaľky vyzeral celkom normálne, ale zblízka... Čo je to? Veď má fúzy z topánok hudobníkov! Mexický maliar Octavio Ocampo má zjavne rád okohry. Na svojom obraze Quijotove sny z roku 1989 si predstavuje, o čom všetkom sníval najslávnejší rytier všetkých čias Don Quijote de la Mancha. Ukryl v ňom 11 rôznych obrázkov. Dobrovoľne sa priznávame, že sme všetky nenašli... Na inom obrázku boli mačiatka. Pri jeho otočení skákali, lietali alebo sa vyvaľovali podľa uhla otáčania.
              V ďalšej miestnosti sme skúmali, akej farby sú ruža, jablko a jahody. Naozaj boli čierne, ale keď sme na ne posvietili baterkou, zrazu boli červené. Podobne kvety, citrón a jablko mali zelenú farbu. Alebo žltú?
              Dievčatá Oľa a Aľo zo známej ruskej rozprávky sa ocitli v Kráľovstve krivých zrkadiel. My sme boli v kráľovstve čarovných zrkadiel. V jednom zrkadle sme vyzerali ako modelky, lebo zoštíhľovalo, a to druhé rozširovalo, takže sme vyzerali ako tučkovia. Viete, ako sa môže stať malý veľkým a veľký malým? Ak nie, vyskúšajte si to.
              Ak ste ešte neboli na streche Slovenského národného divadla, skúste. Vyzerá to úžasne. Čo myslíte, dajú sa rozhýbať obrázky a veci, ktoré sa nehýbu? Presvedčíte sa, že áno.
              Vidieť kamaráta lietať sa nepodarí každý deň. Prezradíme vám, že na to musíte použiť špeciálny trik – odraz v zrkadle. Máte radi zavárané ovocie? A máte radi „zaváraného“ kamaráta? To nie je len tak, musí sa do pohára zmestiť.
              Okrem výstavy sa deti zúčastnili aj na tvorivej dielni. Vyskúšali si maľbu vo virtuálnom priestore a vytvorili kolektívne dielo na tému Čarovný les. Čo všetko sa im doň zmestilo? Napríklad hríb, stromy, farebný kôň s jazdcom, kocúrik Bendžo, oheň, hviezdy, medvedík, ale i smajlík, chobotnica, zázračný meč, myška, čučoriedky, jednorožec, vianočný stromček, ba dokonca futbalista Messi.
                                                                                                            Marcela Duchková
 • 26. 6. 2017

  Do galérie Hry s okom alebo OKOHRY boli pridané fotografie.

 • 26. 6. 2017 V apríli tohto roka navštívili deti VI. oddelenia (3. B) Bibianu. Pozreli si výstavu Krajina komiksu a zúčastnili sa aj na tvorivej dielni Naučme sa tvoriť komiks s jedným z autorov výstavy, výtvarníkom Matúšom Maťátkom. Všetky práce detí postúpili do súťaže. Boli sme milo prekvapení, keď dve deti – Alister Kobe Apodaca Filip Lukáč – získali za svoje originálne práce výhru, ktorou bola knižka Červený vírus a kučeravý Sebastián od autorky Ivany Auxtovej s ilustráciami Matúša Maťátka aj s jeho venovaním. GRATULUJEME!
                                                                                                            Marcela Duchková
strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Milana Rastislava Štefánika
  Grösslingová 48, 811 09 Bratislava
 • +421 2 5292 3482

Fotogaléria