Navigácia ZŠ

 • Ďalší úspech našich štvrtákov!
  25. 3. 2019

  V piatok 22.3.2019 na ZŠ Mudroňova sa naši štvrtáci spolu s pani učiteľkou Katkou S. zaslúžili o ďalší úspech. V minifutbale najmladších žiakov a žiačok 1. stupňa ZŠ - Mc Donald´s Cup si vo svojej skupine vybojovali postup do okresného kola a prebojovali sa tak medzi 6 najlepších škôl v obvode Bratislava! 
  Ďakujeme všetkým a držíme prsty. 

  Školu reprezentovali:
  Sofia V., Veronika Č., Juraj K., Maxim G., Boris K., Matúš J., Jakub V., Simon F., Martin P., Michal B. 

 • Obvodné kolo vo floorbale
  25. 3. 2019

  Floorbal je športová hra, ktorá neustále zvyšuje svoju popoularitu. Dokazuje to aj počet prihlásených škôl do obvodného kola. Zabojovať sa muselo až v troch päťčlenných skupinách kde do  finálovej skupiny postupovali len prví dvaja. Nakoľko naši chlapci základnú skupinu vyhrali, mohli pokračovať v turnaji na kvalitnom ihrisku Cambridge International School. Hneď prvý zápas proti ZŠ Mudruňova nám ukázal vysokú úroveň obvodného kola. Chlapci sa po víťazstve dostali až do bojov o medaile. V semifinálovom stretnutí sme nestačili na ZŠ Palackého a tak nás čakal posledný zápas o bronz. Náš mladý tím, kde polovicu hráčov tvorili žiaci siedmeho ročníka zviedol mimoriadne dramatický duel práve proti domácim. Päť sekúnd pred koncom sme vyhrávali rozdielom gólu ale posledná strela domácich skončila v našej sieti. Rozhodnúť sa muselo v samostatných nájazdoch. V nich sme bohužiaľ ťahali za kratší koniec. Napriek tomu patrí chlapcom za štvrté miesto a dobrý výkon veľká pochvala.

  Reprezentovali nás:  

  Michal A. 7.A, Jakub K. 7.A, Adam H. 7.A, Oliver Ch. 7.A, Jakub B. 9.B, Filip E. 9.B, Adam T. 9.B, Metej Ch. 8.B

 • Navštívili sme múzeum

  Žiaci 9. B triedy sa pod vedením p. učiteľa Hlockého dňa 21. marca zúčastnili výstavy venovanej životu a dielu fotografa, filmára a muzikológa Karola Plicku. Táto významná osobnosť československých dejín venovala veľkú časť svojho talentu a práce mapovaniu kultúrneho bohatstva Slovenska. Žiaci si prostredníctvom zaujímavého vzdelávacieho programu vyskúšali prácu vedcov v múzeu. Výstava zanechala hlboký dojem predovšetkým u tých žiakov, ktorí by sa v budúcnosti chceli venovať umeniu.

 • 20. 3. 2019


  Oznámenie o povinnom zápise dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky 2019

  VZN o určení školských obvodov

  Čo je potrebné priniesť k zápisu? 

  1. Občiansky preukaz rodiča (zákonného zástupcu)
  2. Rodný list dieťaťa
  3. Podľa potreby preukázateľný doklad o zdravotnom postihnutí dieťaťa
  4. Vyplnený Protokol o zápise dieťaťa do 1. ročníka
  5. Splnomocnenie v protokole (vypisujú rodičia, ak nežijú v spoločnej domácnosti)
  6. Vyplnená, vytlačená a podpísaná elektronická prihláška - Elektronická prihláška Elektronickú prihlášku môžete vyplniť už teraz. 
  7. Žiadosť o odklad školskej dochádzky (Dávajte spolu s odporúčaním CPPPaP a odporúčaním pediatra) 

   

 • Kino
  23. 3. 2019

  V stredu 27. 3. 2019 o 14.00 hod. kino LUMIÈRE

  film A K O  S I  V Y C V I Č I Ť  D R A K A  3

  vstupné 2,50 € film trvá 104 minút

 • 19. 3. 2019

  Ľudová múdrosť hovorí: Na každú chorobu vyrástla bylina. Bylinné čaje pomáhajú pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Majú liečivé alebo preventívne účinky. Vedia utíšiť brušné bolesti, odstrániť nespavosť či zmierniť utrápenú myseľ.

              Predposledný januárový týždeň sa v školskom klube detí niesol v znamení čaju. Vyskúšali sme rôzne – lipový, bazový, repíkový, prvosienkový, ibištekový, mätový, ale i z ľubovníka bodkovaného, materinej dúšky, rebríčka obyčajného, lesnej jahody.

              Lipové kvety slúžia na utíšenie reumatických bolestí, podporujú chuť do jedla. Prvosienka sa používa ako pomocný liek pri zápaloch horných dýchacích ciest. Rebríček obyčajný (myší chvost) zasa pri žalúdočných ťažkostiach. Repík sa osvedčil ako kloktadlo, materina dúška na vykašliavanie a pri bolestiach hrdla.

                                                 Marcela Duchková  Lipový pondelok, prvosienkový piatok - Obrázok 1
 • 19. 3. 2019

  V týždni od 15. do 18. januára 2019 si deti ŠKD vyskúšali svoju šikovnosť a obratnosť v žonglovaní. Pod vedením skúseného trénera sa im v rukách mihali kruhy, krúžky, kuželky, tetralopta, loptičky. Poznali zvuk nosovej flauty, z plastových pohárov postavili vežu tak, aby nespadla. Tí najodvážnejší si vyskúšali pedalo – špeciálny dopravný prostriedok, pri ktorom potrebujete silu v nohách, schopnosť udržať rovnováhu a veľký kus odvahy.

                                                 Marcela Duchková


  Aktivity KNICK-KNACK v školskom klube detí - Obrázok 1
 • 18. 3. 2019

  Po krásnom 2. mieste v okresnom kole vo vybíjanej, prišiel ďalší športový úspech štvrtákov. 
  Dňa 8. 3. 2019 sa žiaci 4. A a 4. B pod vedením pani učiteľky Seňanovej zúčastnili okresného kola v prehadzovanej. Víťazné družstvo malo zabezpečený postup do krajského kola. Naši štvrtáci pristupovali ku každému zápasu veľmi zodpovedne, s túžbou zvíťaziť. 
  Čo si myslíte, ako to všetko dopadlo? 
  Celkovými víťazmi OK Bratislava I sa stalo družstvo v zložení Miško 4. A, Matúš 4. A a Veronika zo 4. B, ktorí si zabezpečili postup do krajského kola. 
  Našu školu okrem týchto žiakov reprezentovali aj: Janko 4. B, Sofinka 4. B, Jurko 4. B a súčasťou družstiev boli aj žiaci zo 4. B: Maxík, Jakubko , Dorotka a Hanka
  Touto cestou štvrtákom blahoželáme a víťazom držíme prsty v krajskom kole. 

 • 14. 3. 2019

  V sobotu 16. 3. 2019 sa uskutoční už 34. ročník akcie Pomoc ropuchám pri jarných migráciách na Železnej studničke v Bratislave. Pozývam všetkých záujemcov, ktorí majú radi prírodu a chcú jej pomôcť, na túto akciu. Stretneme sa o 8.30 hod. pod Červeným mostom a odtiaľ pôjdeme pracovať na úseky pri Klepáči a k prvému rybníku. Zadelenie do skupín a trvanie akcie závisí od počasia a počtu a zloženia účastníkov. Predpokladané ukončenie je cca o 13. hod. Dospelí budú kopať žliabok, deti budú nosiť drevo, zatĺkať kolíky, prichytávať fóliu a udupávať zeminu. Vlastné náradie – väčšie kladivo, motyka, príp. sekera – sú vítané. Vhodné je športové oblečenie, pevná obuv, pracovné rukavice, pršiplášť, jedlo, pitie a dva pätnásťminútové cestovné lístky na autobus č. 43 v hodnote 0, 70 € pre dospelého a 0, 35 € pre dieťa (ak pôjdeme pracovať k prvému rybníku). Teším sa na Vašu účasť. Ďakujem

             

                                                                                                Marcela Duchková

 • "Vzdorujeme extrémizmu" - medzinárodný projekt pre žiakov 5. ročníkov.

  "Vzdorujeme extrémizmu" - medzinárodný projekt pre žiakov 5. ročníkov.

  "Vzdorujeme extrémizmu" - medzinárodný projekt pre žiakov 5. ročníkov.
  "Vzdorujeme extrémizmu" je medzinárodný projekt zameraný na rozvoj kritického myslenia, akceptovania názorov  a kultúrnych odlišností na globálnej úrovni. Realizácia projektu prebieha pod záštitou MPC na viacerých slovenských školách, no zároveň je udržiavaná aktívna spolupráca so školami z Walesu a Norimbergu (v rámci programu Erasmus+).  Na našej škole projekt vedú zaškolení učitelia dejepisu a realizácia prebieha so skupinou žiakov piateho ročníka. 

  Dňa 19.2. 2019 sme v rámci tohto projektu privítali v priestoroch školy delegáciu učiteľov z Walesu a Norimbergu.   Delegácii sme odprezentovali a spoločne aktíve prediskutovali realizáciu spomínaného  projektu a zároveň sme priblížili chod a históriu našej  školy. Táto vzácna návšteva priniesla množstvo zaujímavých skúsenosti a podnetov ako učiteľom, tak aj žiakom našej školy.

  Veríme, že s pozitívnymi pocitmi od nás odchádzali aj naši milí hostia.

  Pozrite si fotografie o priebehu akcie.

                                                                                                                                                                       M. L.

 • RODIČIA ČÍTAJÚ DEŤOM

  Vo štvrtok 7.3. navštívil žiakov 2. A triedy otec Grétky M. Ešte pred vyučovaním sa s deťmi skamarátil. Hneď po zvonení si sadol medzi ne na koberec a porozprával niečo o sebe a o svojej práci v nadácii. Jeho cieľom je, aby deti viac čítali a aj preto sa ponúkol prečítať im úryvky z knihy Opice z našej police. Všetci pozorne počúvali, smiali sa a pekne reagovali. Bolo to veľmi milé a snáď sa pridajú aj iní rodičia. Bolo by to fajn.                                

                                                                                 tr. uč. JJ

 • 8. 3. 2019

  BURZA KNÍH

    

                  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt knihySúvisiaci obrázok

   

  pre deti, ktoré rady čítajú, bude

  v stredu  13. marca 2019.

 • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

  Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

  14.2 2019 sa konalo školské kolo v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

  Sme radi, že v I. kategórii sa zúčastnilo celkovo až 18 žiakov 2. - 4. ročníka.

  I. kategória

  Poézia

  1. Michaela  3.B

  2. Viktoria  3.A

  3. Tamara  2.B

  Próza

  1. Hana 2.A

  2. Michal 4.A

  3. Liliana  3.B

  Dňa 19.2.2019 sa konalo školské kolo II. a III. kategórie. Žiaľ, zúčastnilo sa len 8 recitátorov. Takúto slabú účasť v II. a III. kategórii sme ešte nemali. Čo nás ale teší, že nám rastie slušná recitátorská mládež.

  II. kategória

  Poézia 

  1. Dalia 5.A

  Próza

  1. Andrea  5.C

  2. Jakub  6.A

  3. Kristína  5.C

  III. kategória

  Poézia

  1. Oliver  7.A

  Próza

  1. Sára  7.A

  2. Diana 7.B

  3. Veronika 7.B

  Chcem poďakovať všetkým žiakom, ktorý sa zúčastnili školského kola HK. Poďakovanie patrí aj učiteľom slovenského jazyka a I. stupňa za prípravu žiakov.Víťazom držíme palce, budú nás reprezentovať na obvodnom kole, ktoré sa bude konať 19.3.2019 na ZŠ M. Alexie.

 • Exkurzia v TV Markíza

  Dňa 29. januára 2019 žiaci 4.A navštívili TV Markíza, kde si za prítomnosti sprievodcu prezreli štúdio Televíznych novín, Telerána, miestnosť pre osvetľovačov, kameramanov a reportérov. Počas exkurzie žiaci dávali sprievodcovi a zamestnancom televízie kopec otázok týkajúcich sa práce moderátorov, reportérov a celého televízneho štábu. Dozvedeli sa množstvo zaujímavosti, ktoré sú spojené s každodenným vysielaním a bežný divák to v pohodlí obývačky nevidí. Exkurzia bola veľkým spestrením ich školských povinností a praktickým upevnením učiva, ktoré preberali na hodine čítania.

   L.K.

 • Beseda s lekárom

  Dňa 12.2. 2019 žiaci 3.A a 3.B sa zúčastnili besedy o bezpečnosti používaní liekov. Pani doktorka MUDr. Viera Fialová žiakom vysvetlila aké je dôležité dodržiavať presné dávkovanie lekárom predpísaných liekov. Poučila deti o rizikách svojvoľného používania liekov. Žiakom odpovedala na rôzne otázky. Stretnutie s detskou lekárkou žiakov obohatilo o nové poznatky, za ktoré pani doktorke ďakujeme.    O. Peťovská

 • Miss Bábika

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Milana Rastislava Štefánika
  Grösslingová 48, 811 09 Bratislava
 • +421 2 5292 3482

Fotogaléria