• Exkurzia v TV Markíza

• Dňa 29. januára 2019 žiaci 4.A navštívili TV Markíza, kde si za prítomnosti sprievodcu prezreli štúdio Televíznych novín, Telerána, miestnosť pre osvetľovačov, kameramanov a reportérov. Počas exkurzie žiaci dávali sprievodcovi a zamestnancom televízie kopec otázok týkajúcich sa práce moderátorov, reportérov a celého televízneho štábu. Dozvedeli sa množstvo zaujímavosti, ktoré sú spojené s každodenným vysielaním a bežný divák to v pohodlí obývačky nevidí. Exkurzia bola veľkým spestrením ich školských povinností a praktickým upevnením učiva, ktoré preberali na hodine čítania.

L.K.

• Beseda s lekárom

• Dňa 12.2. 2019 žiaci 3.A a 3.B sa zúčastnili besedy o bezpečnosti používaní liekov. Pani doktorka MUDr. Viera Fialová žiakom vysvetlila aké je dôležité dodržiavať presné dávkovanie lekárom predpísaných liekov. Poučila deti o rizikách svojvoľného používania liekov. Žiakom odpovedala na rôzne otázky. Stretnutie s detskou lekárkou žiakov obohatilo o nové poznatky, za ktoré pani doktorke ďakujeme.    O. Peťovská

• LVK

• Po dlhých rokoch sa na našich žiakov usmialo šťastie v podobe bohatej nádielky prírodného snehu. Lyžiarsky výcvik tak nadobudol vysokú kvalitu a nemenej kvalitné podmienky ubytovania vytvorili pre všetkých skvelú rodinnú atmosféru. Po návrate zo svahu a po oddychu sa deti mohli venovať spoločenským aktivitám či relaxu vo vitálnom svete, kde nechýbali sauny, masážny vonkajší bazén a fitnes. Po návrate sa všetci unavení lyžiari tešili na polročné prázdniny.

• Naše prvé vysvedčenie

• Už sme prešli dlhú cestu od písmena k písmenu. Z písmeniek sú celé slová, z nich je veta písmenková..... Takto nejako by sa dala opísať mravenčia práca v prvom polroku našich prváčikov. Dnes dostali svoje prvé vysvedčenie a pochvalu za svoju námahu a vytrvalosť pri učení. Veríme, že aj v druhom polroku sa im bude dariť tak vynikajúco, ako doteraz. Mgr. Tatiana Lehocká