• SLUŽBY POČAS PRÁZDNIN V MESIACI JÚL

Informácie na tel.čísle : 02/ 52 92 34 82

02/ 52 96 84 17

• Nitra nám priniesla šťastie

• Máte radi povesti? Ak áno, určite si obľúbite reláciu RTVS Bola raz jedna povesť. Môžete si ju vypočuť každú nedeľu krátko po pol ôsmej na stanici Rádio Slovensko. Slovenské povesti o hradoch, rytieroch, zámkoch, kaštieľoch, mestách, vrchoch, riekach, čertoch, kráľoch, jazerách, pokladoch, škriatkoch, zvieratách a iných bytostiach a miestach našej vlasti vás určite zaujmú.

V 239. časti, ktorú vysielali 26. mája 2019, odzneli príbehy o najstaršom slovenskom meste Nitra. Deťom II. oddelenia ŠKD (1. B) sa podarilo vypátrať odpovede na tri súťažné otázky. Veľkomoravské knieža, ktorý dal pred smrťou zlomiť synom tri prúty a nepodarilo sa mu presvedčiť ich o súdržnosti, sa volal Svätopluk. Vrch Zobor vypínajúci sa nad mestom má pôvod v mene vojvodu Zubura. Románsky Kostolík svätého Michala nad Dražovcami podľa príbehu vznikol zásluhou uhorského kráľa Štefana. Trošku sme sa zapotili, kým sme našli odpovede na všetky otázky, ale vyplatilo sa. Za správne odpovede sme získali výhru – audiorozprávky Pavla Dobšinského, ktoré prerozprával Dušan Jamrich.

MD

• Čo nám (vám) hovoria farby?

• V Bibiane si do 8. septembra 2019 môžete pozrieť výstavu O Bauhause a malých dizajnéroch. Pracovníci Bibiany pripravili pre návštevníkov nielen peknú výstavu, ale aj tvorivé dielne k nej. Na jednej z nich s názvom Čo nám hovoria farby sa 15. a 29. mája 2019 zúčastnili aj deti II. a IV. oddelenia ŠKD (1. B a 2. A). Pohrali sa na nej s farbami a geometrickými tvarmi. Každému sa podarilo vytvoriť originálny obrázok. Môžete sa o tom presvedčiť.

Čo nám (vám) hovoria farby? - Obrázok 1
          • Čo by bolo, keby... sme žili v počítačovej hre?

• 15. apríla 2019 navštívil deti 1. B redaktor internetového Rádia Junior Tomáš Bartonek. Prišiel sa s deťmi porozprávať o počítačových hrách. Zaujímalo ho, aké hry a s kým sa hrávajú, koľko času trávia ich hraním, či je ťažké vymýšľať také hry a mnoho iných vecí. Ak sa chcete dozvedieť odpovede detí, ako aj to, či existuje súvislosť medzi počítačovými hrami a vedomosťami, vypočujte si ich na Rádiu Junior. Čo by bolo, keby ... sme žili v počítačovej hre?

Čo by bolo, keby... sme žili v počítačovej hre? - Obrázok 1
          • Škola v prírode II. stupeň

• Ani tento rok sme neporušili tradíciu a celý druhý stupeň sa vybral do školy v prírode. Tento rok padol výber na Kremnické vrchy Chata Limba. Obsadili sme ju celú, lebo naša partia dosť veľká. A kde je veľa ľudí, je aj veľa zábavy

Do galérie Škola v prírode II. stupeň boli pridané fotografie.

• Staromestské talenty

•      Je už tradíciou mestskej časti Staré Mesto oceniť najlepších žiakov staromestských základných škôl ako „Staromestské talenty“.  Aj v tomto školskom roku novozvolená pani starostka Ing. arch. Zuzana Aufrichtová pozvala tých najlepších do priestorov Zichyho paláca, aby ich obdarovala  a vyjadrila radosť z ich úspechov.

Vo svojom príhovore vyjadrila nádej, že takýchto múdrych a talentovaných detí bude stále viac a svoj talent budú naďalej rozvíjať, aby tak napomohli k rozvoju našej krajiny.

Medzi ocenenými žiakmi našej školy boli Emma F. z 9.BTomáš L. z 9.A triedy, ktorí svojimi skvelými študijnými výsledkami, 100% úspešnosťou v Testovaní 9 a úspešnou reprezentáciou školy v rôznych súťažiach a predmetových olympiádach robia dobré meno sebe i našej škole. Ceníme si však aj ich morálne vlastnosti, pretože byť pozitívnym príkladom pre ostatných a najmä byť dobrým kamarátom, stojí vždy za povšimnutie.

Sme na vás veľmi pyšní.

M. H.

• Zber papiera

• V dňoch od 19.6. do 26.6. 2019 bude na školskom dvore prebiehať zber papiera. Zviazaný papier môžete odovzdať medzi 7:00 - 7:45 na zadný dvor, kde bude umiestnený kontajner.
            Ďakujeme.

• Potvrdenie o návšteve školy

• Potvrdenie o návšteve školy si odteraz môžete vytlačiť na stránke školy.

Ako vytlačiť potvrdenie o návšteve školy?

Čítaj viac

• Bc. Helga Dovalová +421 2 5292 3750 zsgrosba.ms@gmail.com
      • Judita Šillová +421 2 5296 8417 zsgrosba.sj@gmail.com

• Takto sme oslávili koniec roka 2018/2019