Vitajte v školskom klube detí

ČO BY BOLO, KEBY...

Keď v roku 1958 belgický kresliar komiksov Pierre Culliford známy ako PEYO vymyslel modré kreslené postavičky s bielymi čiapočkami, netušil, čo spôsobil. Kto by si bol vtedy pomyslel, akého významného životného jubilea sa dožijú. Keby sa to stalo u nás, možno by už boli na dôchodku, ale zatiaľ to nehrozí. Ani sa nám nechce veriť, že šmolkovia už majú šesťdesiat rokov.

O šmolkoch, ale aj iných kreslených hrdinoch animovaných filmov sa v utorok 27. novembra 2018 prišla porozprávať do 1. B redaktorka RTVS Rozália Vlasková. Deti jej vyrozprávali svoje skúsenosti s kreslenými rozprávkami. Zamýšľali sa nad tým, ako by vyzeral nakreslený svet, čo by doň nakreslili a čo by z neho vygumovali. Pani redaktorka si všetky odpovede starostlivo zaznamenala a zhrnula do relácie Čo by bolo, keby... sme boli nakreslení? Ak sa chcete dozvedieť, čím by deti chceli byť, keby boli nakreslené, vypočujte si ich výpovede v rovnomennej relácii v internetovom rádiu JUNIOR.