Navigácia ZŠ

 • Volejbal dievčat

  17. apríla  sa na gymnáziu Vazovova uskutočnilo mestské kolo vo volejbale dievčat. Veľmi úspešne sa súťaže zúčastnila aj naša škola, kde si dievčatá vybojovali veľmi pekné 3. miesto. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov.

  Ďakujeme pani uč. Seňanovej za prípravu dievčat na súťaž. 

 • 19. 4. 2018

  Milé deti,

  v stredu 25. 4. 2018 na vás v telocvični 1. stupňa čaká divadlo BABADLO s bábkovým predstavením Ako sova líške bájky čítala. Divadielko trvá 45 minút a vstupné je 2 eurá.


  Divadlo BABADLO - Obrázok 1Divadlo BABADLO - Obrázok 2
 • 71. ročník Národného behu Devín - Bratislava

  V nedeľu 15. apríla 2018 sa  prihlásení žiaci prvého a druhého stupňa zúčastnili ako tím       ZŠ Grösslingova detského behu Národného behu Devín – Bratislava, ktorého štart bol pod mostom Lafranconi a trať merala takmer 3 km. V súťaži tímov obsadili premiérové krásne siedme miesto. Atmosféra na štarte bola úžasne športová a napätá, všetci bežali s vypätím všetkých svojich síl. Deti podali úžasný výkon, za čo im ďakujeme a  veríme, že sa v takomto počte stretneme aj budúci rok.

  A kto bežal...?

  2. B – Edko Sahánek

  3. A – Agnes Ferancová, Karolína Jurčová, Laura Lukáčková, Matúš Józsa

  4. A – Martin Ondruš, Dália Ondrušová

  4. B – Rebeka Kucejová, Ema Petróciová, Lea Tarkovičová

  4. C – Gréta Švecová

  5. A – Ema Becker

  5. B – Oliver Kubáň, Tomáš Szabo

  6. B – Matilda Náčinová

  7. A – Patrik Becker, Lucia Hatalová, Ondrej Purdek, Veronika Tvoríková

  8. A – Dominika Achymská, Šimon Dúbravík, Alexandra Koleková, Matej Kurta, Izabela Mucsková, Natália Šafránková, Nikola Galvánková

  8. B – Jakub Beňadik, Filip Ehrenstein, Monika Fehérváryová, Marcela Káčerová, Jonáš Lipták, Simona Magáthová, Kristína Malá

  9. A – Gabriela Vašková

   

                                                                                                Mgr. Katarína Seňanová

                                                                                                Mgr. Zuzana Kubíková

 • 71. ročník Národného behu Devín - Bratislava

  Do galérie 71. ročník Národného behu Devín - Bratislava boli pridané fotografie.

 • Beseda u tretiakov: ZÁCHRANÁR - DOBROVOĽNÍK

  Do galérie Beseda u tretiakov ZÁCHRANÁR - DOBROVOĽNÍK boli pridané fotografie.

 • 16. 4. 2018 V utorok 10. 4. 2018 bola v 4. B triede nahrávať redaktorka RTVS Rozália Vlasková príspevok do  relácie Čo by bolo, keby... som stretol medveďa. Ak sa chcete dozvedieť, čo vedia deti o medveďoch, čo by o nich chceli vedieť  a čo by robili, keby ich stretli, vypočujte si ich v sobotu 14. 4. 2018 o 8.00 hod. na stanici Regina.
  Čo by bolo, keby... som stretol MEDVEĎA - Obrázok 1
 • DIZAJNOVÝ ZOŠIT OD LESOV SR - HLASOVANIE

  Milí rodičia, chceli by sme Vás poprosiť o podporu našich školských aktivít vo forme hlasovania, za výtvarný návrh našej žiačky z III.A triedy /I.kategória, návrh č. 178/ktorá sa dostala spomedzi 3 425 zaslaných výtvarných prác do najužšieho výberu návrhov na dizajnový zošit v rámci projektu OD STROMU K ŽIVOTU, ktorého realizátorom sú LESY SR. Osem návrhov s najvyšším počtom hlasov sa dostane na obálky zošitov, ktoré budú distribuované základným školám. Hlasovanie prebieha do 23.4.2018. Pod jednou emailovou adresou sa dá zahlasovať len raz!Link: http://www.lesy.sk/showdoc.do?docid=8357 Hlasovanie:- označenie návrhu /klik na návrh našej žiačky č.178/- po označení návrhu je potrebné vyplniť emailovú adresu na konci stránky a potvrdiť odoslanie zvolením tlačidla Hlasuj- informácia o úspešnom zaregistrovaní Vášho hlasu (s textom Formulár bol úspešne odoslaný) sa zobrazí na začiatku tabuľky nad prvým návrhom.

   

  Veľmi pekne ďakujeme.

 • S radosťou športujeme....

  O tom, že naši žiaci sú pohybovo zdatní, niet pochýb. Venujú sa futbalu, hokeju, tenisu, karate, tancu ba dokonca aj synchronizovanému plávaniu. Naša žiačka zo 4.C,  Andrejka Kozovská,  je v   synchronizovanom plávaní naozaj dobrá, veď získala so svojím tímom 3. miesto na MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKA. Tomuto športu sa venuje päťkrát týždenne počas  troch rokov.

  Ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy a želáme veľa úspechov ǃ

 • Atletická súťaž

  Dňa 6.4.2018 sa v športovej hale Elán uskutočnila atletická súťaž v mix štafetách v behu na 4 x 200 m. Našu školu pod vedením pani uč. Seňanovej reprezentovali žiaci 8.A.triedy - Izabelka Mucsková, Saška Koleková, Šimon Dúbravík a Maťo Kurta. V silnej konkurencii si vybojovali veľmi pekné 3. miesto.

  Ďakujeme im za vzornú reprezentáciu školy a prajeme ešte veľa športových úspechov. 

 • 6. 4. 2018

  Dňa 26.3. sa deti z 2. B triedy stretli na besede s vedúcou šk. jedálne pani Šílovou. Rozprávali sme sa o zdravom životnom štýle. Dobrý, kvalitný život nesúvisí len s hmotnými statkami - namiesto toho ho môžeme nájsť v životnom štýle zasvätenom mentálnemu, fyzickému, duchovnému a emocionálnemu zdraviu. Naše telo funguje aj podľa toho, aké potraviny si vyberáme a čo z nich pripravujeme. 
  Teta deťom rozprávala o zdravých potravinách a varení jedál v našej šk. jedálni. Rada odpovedala aj na ich zvedavé otázky. 
  Cieľom vhodnej životosprávy nie je posadnutosť zdravou výživou. Treba uprednostňovať striedmosť, zdravé jedlá a obmedziť škodliviny ako cukry a nezdravé tuky. 
  Platí známa pravda, že sme to, čo jeme. Deti treba vzdelávať, informovať. 
  Stretnutie sa deťom páčilo a na pamiatku jej darovali pekné srdiečko. 

  Dáška Hycláková 

 • Hravé čítanie v 4. C

  Do galérie Hravé čítanie v 4. C boli pridané fotografie.

 • Hravé čítanie v 4. C

   

  Prečo hravé? Pretože sme okrem čítania hrali na hudobných nástrojoch. A nie hocijakých! Vlastnoručne vyrobených z rôznych materiálov. Samozrejme, nebola to náhoda, čítali sme príbeh z knihy Prázdniny so strýcom Rafaelom, ktorá nás inšpirovala k nápadu vyrobiť si vlastné hudobné nástroje a vymyslieť im meno. Žiaci sa tejto úlohy zmocnili s nadšením a vyrobili fantastické hudobné nástroje, ktoré skutočne vydávajú zaujímavé zvuky. Využili sme tak medzipredmetové vzťahy - čítanie s hudobnou výchovou, čím sa naše vyučovanie stalo zážitkovým.

   

  Mgr. Tatiana Lehocká

   

   

 • DOD 2018

  Do galérie DOD 2018 boli pridané fotografie.

 • Naši matematici

  Výsledky OK Pytagoriády 

  kategória P3 - Tomáš Host  (3.B) - 3. miesto,

  kategória P4 - Maximilián Németh (4.A) - 1. miesto, úsp. riešiteľ - Katarína Vranová (4.A),

  kategória P5 - úsp. riešitelia - Jakub Gajanec, Milo Hasala, Laura Ridarčíková, Lukáš Adámek, (všetci 5.A), Boris Smich (5.B)

  kategória P6 - usp. riešiteľ - Matúš Ďurišin (6.B),

  kategória P8 - úsp. riešiteľ - Tomáš Leca (8.A).

 • Beseda s Branislavom Jobusom

  Dňa 22.marca sa v našej škole uskutočnila beseda so spevákom, hudobníkom, spisovateľom a zabávačom-recesistom Braňom Jobusom. Porozprával nám o svojich knihách, ktoré píše pre deti aj dospelých a tiež nám zaspieval piesne, ktoré sú nemenej zaujímavé a netradičné ako jeho rozprávky. Medzi jeho najznámejšie knihy určite patria Láskavé rozprávky, Muflón Anciáš, Zázračné rozprávky, Až na vrchol, Komisár Mrodge,  Plajko, Tajná správa, Zvon, Ja nič, ja muzikant, či Žubrienky inštalatérky. Jeho mottom v živote je robiť radosť iným, zabaviť, povzbudiť, či niekoho obdarovať. V dnešnej uponáhľanej dobe je to veľmi dôležité a nemali by sme na to nikdy zabúdať. 

  Tatiana Lehocká

 • Beseda s Branislavom Jobusom

  Do galérie Beseda s Branislavom Jobusom boli pridané fotografie.

 • Jarné tvorenie tretiakov

  Do galérie Jarné tvorenie tretiakov boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Milana Rastislava Štefánika
  Grösslingová 48, 811 09 Bratislava
 • +421 2 5292 3482

Fotogaléria