Navigácia ZŠ

 • 10. 12. 2018

  Milí rodičia, 

   v stredu 12.12. 2018 o 16,00 ste srdečne pozvaní na vianočnú akadémiu  žiakov 1.stupňa. Boli by sme radi, ak by ste v tento deň autá nechali doma a radšej si kultúrny zážitok spojili s prechádzkou. Pravdaže nie všetkým sa to podarí. A práve preto vám, milí rodičia, v tento deň na parkovanie sprístupnime aj zadný dvor. Preto prosíme všetkých šoférov, aby v podchode neparkovali. Vyhneme sa tak zbytočným kolíziám. 

   Tešíme sa na vás.

   

  Mgr. Mária Hronská
  riaditeľka

 • Úspech v stolnom tenise

  Úspech v stolnom tenise

  Dňa 27.11 sa na ZŠ Mudroňovej konalo obvodné kolo chlapcov v stolnom tenise. Napriek veľkej konkurencii deviatich družstiev sa naše trio v zložení  Matej Chorvatovič, Tomáš Lecca a Matej Lipták prebojovalo do finálovej skupiny.  Po sedemzápasovej dráme chlapci zvíťazili a postúpili do krajského kola, ktoré sa odohralo už o týždeň 4.12. SŠ Mokrohájska privítala víťazov obvodných kôl z bratislavského kraja, kde nechýbali ligoví hráči. Naši sa snažili a po úspešnom boji v skupine sa dostali do bojov o umiestnenie. Opäť nás sprevádzal dramatický duel o bronz, ktorý mal úspešný koniec. Chlapcom blahoželáme  a ďakujeme za diplom a bronzovú medailu.

 • MIKULÁŠ, ČERTI A ANJELI U NÁS

  MIKULÁŠ, ČERTI A ANJELI U NÁS

  Na svätého Mikuláša neučí sa, neskúša sa.

  Triedna kniha zatvára sa.

  Kto ten príkaz poruší, dostane pár ...

   

       Aj takýmito nápismi boli popísané tabule v našej škole v deň sviatku sv. Mikuláša.

  A nezostalo iba pri tom.

  Naši deviataci si pre všetky deti pripravili veselé prekvapenie.

  V prestrojení za Mikuláša, čertov a anjelov rozdávali veselosť a radosť všetkým.

  Najmä naši najmenší mali obrovskú radosť.

  Mikulášovi zaspievali, zatancovali a on im spolu s anjelmi za to nadelil sladké pozornosti a trblietavú krásu.

  Zle však obišli nezbedníci, ktorých si všímali čerti – skončili so zamazanými

  tvárami od popola a sadzí.

  Veľká vďaka patrí nielen našim deviatakom, ale aj našim skvelým rodičom. Vďaka ich príspevku sme pre deti mohli i tento rok pripraviť voňavé a  sladké pochúťky.

  A ako to celé prebiehalo?

  Pozrite si fotografie.

 • ANJEL VIANOC 2018 – šesťnásobný úspech

  ANJEL VIANOC 2018 – šesťnásobný úspech

  V mesiaci december sa naši žiaci zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže „Anjel Vianoc 2018“, pod vedením pani učiteľky Moniky D. a Lenky K. Veľkým potešením pre nás bolo zverejnenie výhercov. V kategórii I. stupeň ZŠ sa na 3.mieste umiestnila výtvarná práca Lejky D. a Emky K. zo 4.A triedy. Krásne 1. miesto v kategórii II. stupeň ZŠ získala Olivia H. a Michaela J. z 5.A triedyBibiana B. a Dominika P. zo 6.B triedy. Slávnostná detská vernisáž výstavy úspešných prác a vyhodnotenie súťaže s odovzdávaním cien sa uskutočnila 6.decembra 2018 v Poprade. Výherné práce sú nainštalované od 6.decembra 2018 do 31. januára 2019 v Popradskom Art klube v Tatranskej galérii. Výherkyniam srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

   

  L.K.

 • 6. 12. 2018

  VÁŽENÍ RODIČIA,

  všetky platby za ŠKD v tomto kalendárnom roku treba uhradiť do 12. 12. 2018. Skontrolujte si, prosím, či máte uhradené všetky poplatky. Platby za obdobie január – jún sa budú uhrádzať  od januára 2019.

 • Návšteva vydavateľstva Albatros

  Návšteva vydavateľstva Albatros

  Mesiac november bol pre štvrtákov veľmi výnimočný. Vďaka spisovateľke Diane Mašlejovej, mali možnosť oboznámiť sa s každodennou prácou spisovateľov,  od námetu a prvotného impulzu, až po vydanie knihy. Prvé stretnutie so spisovateľkou mali žiaci 6. novembra 2018 v škole, kde sa počas besedy dozvedeli o rôznych spisovateľských postupoch a sami mohli vymýšľať príbeh na základe obrázkovej predlohy. Druhé stretnutie sa uskutočnilo 21. novembra 2018 vo vydavateľstve Albatros na Mickiewiczovej ulici v Bratislave. Tam si prehliadli prácu vydavateľstva zblízka, porozprávali sa so zamestnancami, zasúťažili si a dvaja šťastlivci si domov odniesli knižný darček za svoj nápaditý názov knihy, či ilustráciu hlavného hrdinu, na základe prečítaného textu pani spisovateľky.

  L.K.

 • Muzikál Bambuľka

  Muzikál Bambuľka

  Dňa 26. novembra 2018 sa žiaci zúčastnili krásneho muzikálu Bambuľka, kde v hlavnej úlohe mohli vidieť svoju spolužiačku a bývalú žiačku našej školy Sarku S. Jej úspech v závere ocenili silným potleskom.

 • Úspech vo výtvarnej súťaži „Ochranárik 112“

  Úspech vo výtvarnej súťaži „Ochranárik 112“

  V tomto školskom roku sa žiaci I. stupňa zapojili do výtvarnej súťaže „Ochranárik  čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“, ktorú vyhlásilo Ministerstvo vnútra SR začiatkom septembra na tému „Veď aj ja som záchranár“. Do okresného kola bolo zaslaných 83 výtvarných prác, z ktorých odborná porota vybrala v troch kategóriách  tri výherné práce. Výber poroty bol pre žiačky zo 4.A triedy veľmi potešujúci. Agnes F. sa umiestnila na 2.mieste a Zinka B. získala 3.miesto. Žiačky, spolu so svojou triednou učiteľkou sa 30.novembra 2018 zúčastnili slávnostného vyhodnotenia v priestoroch Ministerstva vnútra SR, kde si prevzali diplom a krásne ceny. Zároveň, si mohli prezrieť priestory a prácu zamestnancov 112.

  L.K.

 • Naša Emmka z 9. B v okresnom kole Olympiády zo SJL v rétorike excelovala!

  Už 11. ročník súťaže sa uskutočnil v ZŠ Dubová. Emmka z 9. B síce nebola víťazkou súťaže, ale v rétorickej časti nenašla konkurenta! Svojim príjemným vystupovaním a výborne zvládnutou úlohou príhovoru zaujala nielen porotu, ale všetkých prítomných učiteľov z iných škôl! Spojila prekrásny prívet s prednesom a excelovala v tejto časti súťaže.

  Ďakujeme jej za dôstojné vystupovanie a reprezentáciu školy.

 • 4. 12. 2018

  Dňa 21.11. sa deti z III.B zúčastnili prehliadky výstavy v galérii Umelka. Vystavovali sa diela od viacerých umelcov na rôzne témy. Prezerali sme si krásne farebné obrazy, plastiky, sochy. Porozprávali sme sa s tetou, ktorá dozerá na výstavu o týchto prácach.

  Deťom sa výstava páčila a svoju spokojnosť vyjadrili aj zápisom v knihe návštev.

  Dáška Hycláková
  3. B v galérii - Obrázok 1

 • 3. 12. 2018

  VÁŽENÍ RODIČIA,

  všetky platby za ŠKD v tomto kalendárnom roku treba uhradiť do 12. 12. 2018. Skontrolujte si, prosím, či máte uhradené všetky poplatky. Platby za obdobie január – jún sa budú uhrádzať  od januára 2019.

 • Netradičná hodina výtvarnej výchovy - 8. B

  Netradičná hodina výtvarnej výchovy - 8. B

  V piatok (30.11.2018) sme sa  my, žiaci 8.B, zúčastnili v rámci výtvarnej výchovy na prehliadke Geometria v žltom tričku vo White & Weiss Contemporary Art Gallery. Pani Eva Polgáriová nám pútavo a zaujímavo porozprávala o súčasnom umení a autorovi obrazov Adamovi Szentpéterym. 

   

                                                                                                                                                                                           Dávid Žák 8.B

 • 8.A a 8.B navštívili NR SR

  8.A a 8.B navštívili NR SR

  V piatok 23.11.2018 navštívili žiaci 8.ročníkov Národnú radu Slovenskej republiky. Dozvedeli sa základné informácie o dejinách vzniku Slovenskej republiky  o Ústave. Navštívili aj miestnosť,  kde  rokujú poslanci  a tak tiež sa na chvíľku stretli aj s predsedom Národnej rady  Andrejom Dankom.

   

 • 29. 11. 2018

  Dávajú nám kyslík, sú domovom pre mnohé živočíchy, v horúčave nám poskytujú tieň, v zime nás zohrejú, pod ich korunami oddychujeme. Stromy. Od ich existencie závisí väčšina všetkých foriem života. Bez nich by sme nemohli žiť.

              Slovensko patrí medzi najlesnatejšie krajiny Európy, rozloha lesov tvorí 41 % z jeho celkovej plochy. Najstaršie stromy na Slovensku sú lipa kráľa Mateja v Bojniciach a dub v obci Dubinné. Ich vek sa odhaduje na 700 a 800 rokov.

              Vedeli ste, že na výrobu jednej tony obyčajného papiera potrebujeme 17 dospelých stromov? Alebo že každý strom v priebehu svojho rastu je schopný absorbovať dve tony oxidu uhličitého? Pamätajme na to pri používaní papiera, neplytvajme ním.

              Do najväčšej výšky dorastajú sekvoje – 78 metrov s priemerom kmeňa 9 metrov. Najmohutnejší strom na svete je sekvojovec mamutí, ktorý sa nachádza v Kalifornii. Aj na Slovensku máme niekoľko jedincov, napríklad v arboréte Mlyňany. Najrýchlejšie rastúce stromy sú austrálske eukalypty, ktoré za necelých 20 rokov narastú do výšky 35 metrov.

              Myšlienka osláviť Deň stromov vznikla v 19. storočí v Spojených štátoch amerických. V stredoeurópskych krajinách je tomuto sviatku venovaný  20. október.

              V piatok 19. októbra 2018 sa deti II. oddelenia ŠKD (1. B) vybrali do Medickej záhrady. Prišli sa poďakovať stromom zato, čím pre nás sú.

                                                             Marcela Duchková


  Aj stromy majú svoj sviatok - Obrázok 1
 • Úspech našich štvrtákov

  Úspech našich štvrtákov

  V piatok sa naši šikovní štvrtáci pod vedením pani učiteľky Seňanovej zúčastnili okresného kola vo vybíjanej najmladších žiakov. Obsadili nádherné 2. miesto.

  Srdečne im gratulujeme.

  Školu reprezentovali:

  Juraj K., Matúš J., Ján G., Michal B., Alexander A., Maxim G., Martin P., Dorota M., Sofia V., Viktória J., Karolína J. a Veronika Č.

 • 25. 11. 2018
  MILÉ DETI,
  pozývame Vás na KATARÍNSKU ZÁBAVU,
  ktorá sa bude konať v stredu 28. 11. 2018 o 14.00 hod.  
  v telocvični školy.
  Tešíme sa na Vás
   
   
strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Milana Rastislava Štefánika
  Grösslingová 48, 811 09 Bratislava
 • +421 2 5292 3482

Fotogaléria