Vitajte v školskom roku 2017/2018

Stavali sme zábrany pre migrujúce žabky

V sobotu 18. 3. 2017 sa uskutočnil už 32. ročník akcie Pomoc ropuchám pri jarných migráciách na Železnej studničke v Bratislave. Organizuje ju základná organizácia Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny so sídlom v Bratislave Miniopterus.
            V tento deň sa tu stretli všetci, ktorým záleží na tom, ako bude vyzerať naša príroda. Na akcii sa zúčastnili aj deti 3. B a 7. A. Niektorí si priniesli vlastné náradie, iní využili ponuku organizátorov. Dospelí kopali žliabok, kládli fóliu a vyrábali kolíky na jej prichytenie. Deti nosili drevo a kolíky na miesta, kde to bolo potrebné, a udupávali zeminu. Tí, ktorí sa nebáli kladiva, zatĺkali kolíky. Popoludní bolo dielo hotové.
            Veľká VĎAKA patrí všetkým deťom, rodičom a starým rodičom, ktorých neodradila nepriazeň počasia – nepríjemný dážď, vietor a chlad. Prišli a vytrvali. Ešte posledný pohľad na hotové zábrany a odchádzame. Železná studnička sa s nami lúčila odkvitajúcimi snežienkami.