• Oslávili sme Deň Zeme

•      Zveľaďovať svoje okolie, starať sa o prírodu a chrániť ju, je v súčasnosti už základným predpokladom k tomu, aby naša modrá planéta Zem zostala domovom pre všetky rastliny a živočíchy, vrátane človeka.

K tomuto poznaniu vedieme i naše deti a robíme to tým najprirodzenejším spôsobom – sme pre ne príkladom.

Aj v tomto roku, pri príležitosti Dňa Zeme, sme zorganizovali jarnú brigádu rodičov a pedagógov na skrášlenie a ozdravenie areálu školy.

Čakalo nás veľa práce, na ktorú nás „vyzbrojil“ pán školník rôznym náradím.  Ale tou najdôležitejšou výzbrojou bolo naše odhodlanie urobiť niečo dobré pre našu prírodu, školu, naše deti.

Hneď od rána sa rodičia i učitelia pustili do čistenia a maľovania fasády okolo detského ihriska, strihania živého plota, kosenia trávy, strihania stromov a kríkov, či klčovania parazitujúcich rastlín. Najväčší siláci pracovali pri nakladaní biologického i zmesového odpadu do zberných kontajnerov, či pri prevzdušňovaní pieskoviska. Šikovné ruky pani učiteliek a mamičiek pacovali v skleníku a na úprave pozemku okolo neho, či vysádzali nové letničky do externých kvetináčov v podchode školy. Hrabali a čistili trávnaté plochy a priestory pod stromami, zametali chodníky a atletickú dráhu v okolí doskočiska.  Pracovalo sa i na dokončení maľby na stenách schodiska, ktorým každé ráno deti kráčajú do školy.

Nezaháľali ani detské rúčky. Pomáhali čistiť areál od smetí, nosili nasekané konáre a trávu do zberných košov, hrabali piesok, či zametali okolie pieskoviska a pomáhali pri oprave sietí vo futbalových bránkach. Najviac sa však zabavili pri stláčaní nasekaných konárov v zbernom kontajneri.  Že ako? No predsa skákaním a váľaním sa.

O hladné brušká bolo postarané chutným občerstvením v podobe pagáčikov a koláčikov a smäd sme hasili minerálkou, kávou a čajom.

Po dobre odvedenej práci čakal na všetkých pracantov chutný guláš, ktorý pre nich navarila pani vedúca školskej jedálne.

A tak sme i tento rok mohli na konci zahlásiť:

HOTOVO! SPOLOČNE SME TO ZVLÁDLI!

Pozrite si fotografie z tejto vydarenej akcie.                            Michaela Hrnčiarová