• Prehľad opatrení podľa aktuálne platného školského semafora a prevádzkové podmienky MŠ v šk. r: 2021/2021

Materská škola sa bude riadiť takzvaným „Školským semaforom,“  ktorý zverejnilo MŠVVaŠ 17.8. 2021.
          Je koncipovaný ako výstražný systém a zohľadňuje aktuálnu epidemiologickú situáciu v materskej škole. Je zadefinovaný v troch úrovniach:

Povinnosti zákonného zástupcu

• Dodržiava pokyny riaditeľky školy, ktoré upravujú podmienky materskej školy na základe platného „Školského semafóru“ a rešpektuje opatrenia na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia detí a žiakov
          • Pri ceste do/z materskej školy sa  riadi aktuálnymi opatreniami ÚVZ SR a pokynmi miestne príslušného RÚVZ(prekrytie horných dýchacích ciest, dodržiavanie rozostupov, dezinfekcia rúk)
          • Pri prvom nástupe do materskej školy a po každom prerušení dochádzky do MŠ, ktoré trvá 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov)  predloží materskej škole „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa (viď príloha). Dieťa s príznakmi musí zostať doma. Ak rodič nevie vylúčiť príznaky, kontaktuje detského lekára. Rodič/ZZ, ktorý nepredložil Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti dieťaťa v čase, keď sa škola nachádzala v zelenom okrese, je povinný ho predložiť pri prepnutí okresu do oranžovej farby. V prípade, že rodič/ZZ nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti sa dieťa považuje za príznakového a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať.
          • Rodič môže svojim rozhodnutím ospravedlniť neprítomnosť dieťaťa 5 po sebe  idúcich vyučovacích dní. Pri absencii dieťaťa viac ako 5 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu choroby musí predložiť „Potvrdenie o chorobe“ od všeobecného lekára pre deti a dorast.
          • Rodič/ZZ dodržiava zákaz vstupu cudzím osobám do priestorov školy a MŠ( vstup je možný len s výnimkou potvrdenou  riaditeľkou školy a Písomným vyhlásením o bezpríznakovosti danej osoby)
          • Sprevádzajúca osoba odovzdáva dieťa výhradne zamestnancovi školy.
          • Rodič/ZZ zabezpečí pre dieťa 2 rúška denne do skrinky dieťaťa
          • V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19,( bol v úzkom kontakte s osobou pozitívnou na Covid- 19) zák. zástupca bezodkladne o tejto situácii informuje príslušnú učiteľku, alebo riaditeľku školy.Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladné nahlásenie karantény materskej škole, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným RÚVZ. Za týchto podmienok nemôže dieťa navštevovať materskú školu.

Odporúčanie pre rodičov/zákonných zástupcov

• Predložiť materskej škole „Oznámenie o výnimke z karantény“ (viď príloha).

Príchod do MŠ

• Vstup pre sprevádzajúce osoby a deti z MŠ z tried Myšky, Motýliky, Sovy je bočný vchod od parkoviska
          • Vstup pre sprevádzajúce osoby a deti z triedy Kačičky je samostatný vchod z ulice.
          • Príchod dieťaťa do MŠ je medzi 7,00-  8,00h, príchod je nevyhnutné dodržiavať, nakoľko po tomto čase už nie je možné personálne zabezpečovať preberanie detí v súlade s dodržiavaním opatrení na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia detí
          • Parkovanie  areály školy je v tomto čase umožnený len na nevyhnutný čas na odovzdanie dieťaťa, pričom je zakázané blokovať vjazd do podchodu!!!

• Grösslingová 48, 811 09 Bratislava Slovakia
      • Mgr. Zuzana Horváthová zuzana.horvathova@zsgrosslingova.sk tel. kontakt: +421 2 5292 3482