• Organizácia preberania a vyzdvihovania dieťaťa v MŠ

• Materská škola povinne vykonáva ranný filter podľa § 24   ods. 9 písm.a), b) zákona č.355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

Ranný zdravotný filter bude vykonávať zamestnanec MŠ podľa štandardných  pravidiel (napr. meranie telesnej teploty deťom) pričom službukonajúca učiteľka v triede  písomne zaznamenáva výsledky ranného filtra.

MŠ v prípade podozrenia na akútne ochorenie (nielen na COVID-19), dieťa  nepreberie!

• Rodič alebo iná sprevádzajúca osoba odovzdá dieťa  pedagogickému  zamestnancovi spolu s potrebnými tlačivami , už vypísanými a s osobnými vecami  dieťaťa (v ruksaku) v čo najkratšom čase.
          • V interiéri budovy (chodba) sa pohybuje v rúšku (v respirátore), v súlade s aktuálnymi hygienicko – epidemiologickými nariadeniami, do priestorov materskej školy  NEVSTUPUJE!

V prvý septembrový týždeň bude umožnený doprovod jedného z rodičov

novoprijatého dieťaťa z  triedy KAČIČKY, na krátky čas, do šatne MŠ.

Zároveň prosíme rodičov detí z tr. KAČICKY , aby vstupovali do MŠ postupne,

na výzvu zamestnanca MŠ, v šatni môžu byť maximálne 2 rodičia a 2 deti

• Novoprijatým rodičom detí odporúčame, aby v rámci ľahšej adaptácie dieťaťa na nové prostredie aspoň v prvý týždeň dochádzky dieťaťa, najmä ak nie je dieťa zvyknuté na režim v materskej škole preberali svoje dieťa na obed, v čase od 12,00-do 12,30hod.
          • Vyzdvihnúť dieťa si môže rodič/ZZ alebo ním splnomocnená osoba v čase od 12,00h- do 12,30 (na obed po dohode s učiteľkou) alebo popoludní po 15,00h. Pri hlavnom vstupe zazvoní do príslušnej triedy dieťaťa, oznámi meno dieťaťa  a zamestnanec MŠ mu už pripravené dieťa privedie.

Základné prevádzkové pokyny:

• Na komunikáciu externých osôb s materskou školou ( zástupkyňou riaditeľky školy pre MŠ, učiteľkami) prosíme využívať dištančnú formu komunikácie (e-mail, telefonicky)
          • Hromadné podujatia (výlety, exkurzie, školy v prírode, športový výcvik)) sa neuskutočňujú.
          • Organizácia ostatných hromadných podujatí (napr. rodičovské združenia) sa odporúča dištančnou formou
          • Miešanie tried bude s ohľadom na prevádzku MŠ minimalizované.
          • Obsah a forma všetkých vzdelávacích a záujmových činností budú zaistené hygienicko- epidemiologickými opatreniami počas celého dňa.
          • Škola zabezpečí dostatok dezinfekčných prostriedkov na osobnú hygienu, ochranných prostriedkov, bezdotykové teplomery, papierové utierky

Upratovací personál sa bude riadiť hygienicko- epidemiologickým režimom:

-  dôkladné čistenie všetkých miestností, kde sa zdržiavajú deti a zamestnanci 1x denne,

-  dezinfekciou dotykových plôch a predmetov 2x denne,

-  upratovanie a dezinfekcia toaliet 3x denne, resp. podľa potreby

-  MŠ má zriadenú izolačnú miestnosť s priamym vetraním na umiestnenie osoby s príznakmi akéhokoľvek infekčného ochorenia, miestnosť sa po opustení osoby s príznakmi infekč. ochorenia dôkladne vydezinfikuje.

Stravovanie:

•   Stravovanie detí bude zabezpečené v jedálni MŠ, podľa tried, bez premiešavania
          •   Pokrmy vydáva personál vrátane čistých príborov, deti si samé jedlo a pitie nedokladajú a  neberú si ani príbory
          •   Pri príprave jedál a pri vydávaní je nutné dodržiavať, zvýšenou mierou, bežné  hygienické pravidlá.
          •   Výdaj jedla je potrebné uskutočniť do troch hodín od jeho prípravy, inak môže dôjsť  k jeho znehodnoteniu.

Harmonogram stravovania:

Trieda Kačičky- vlastná jedáleň MŠ

Desiata:      8,30-   9,00 h

Obed:       11,30-  12,00 h

Olovrant: 14,30-  14,50 h

Jedáleň hlavnej budovy MŠ pre triedy Myšky, Motýliky, Sovy

Desiata

8,30- 8,45 h- Myšky

8,50- 9,05 h- Motýliky

9,10- 9,25  h-  Sovy

Obed

11,20- 11,40 h- Myšky

11.45- 12,05 h- Motýliky

12,10- 12,30 h- Sovy

Olovrant

14,10- 14,20 h- Sovy

14,25- 14,35 h- Motýliky

14,40- 14,55 h- Myšky

Odpočinok detí

• Odpočinok detí bude prebiehať obvyklým spôsobom, MŠ podľa možností, zabezpečí dostatočné vzdialenosti medzi lôžkami.
          • Výmena posteľnej bielizne bude 1x do týždňa bežným spôsobom.

Prevádzkové odporúčania v zelenej fáze a oranžovej fáze:

• Pohybové aktivity   sa odporúčajú realizovať v prípade priaznivých klimatických podmienok v exteriéri (školský dvor, vychádzka, park), formou, ktorá nepredstavuje zvýšené epidemiologické riziko prenosu infekčného ochorenia Covid-19
          • Pohybové aktivity v interiéri MŠ sa budú realizovať bez premiešavania tried
          • Školské aktivity podľa § 28 ods.16 zákona č. 245/2008 Z.z , ktorými sú škola v prírode, výlety, exkurzie, saunovanie, športový výcvik a ďalšie aktivity sa neodporúčajú plánovať z dôvodu náhleho zrušenia pandemickej situácie  v okrese v zmysle usmernení Covid Automatu o hromadných podujatiach.
          • Krúžková činnosť sa odporúča realizovať s minimalizovaním premiešavania tried.

Žiadame rodičov/zákonných zástupcov, aby dodržiavali všetky pokyny  riaditeľky školy a zriaďovateľa, ktoré sú v súlade s usmerneniami a nariadeniami ministerstva školstva a Úradu verejného zdravotníctva.

.skolsky-semafor. pdf

Skolsky_poriadok-web.docx

• Grösslingová 48, 811 09 Bratislava Slovakia
      • Mgr. Zuzana Horváthová zuzana.horvathova@zsgrosslingova.sk tel. kontakt: +421 2 5292 3482