• O Keltoch, Rimanoch a archeológoch v Staromestskej knižnici

•           Tretieho mája 2022 deti 4. B navštívili pobočku Staromestskej knižnice na Karadžičovej ulici. Stretli sa s lektorom Bartoszom, ktorý im porozprával príbehy z dávnych čias. Dozvedeli sa, že Kelti prišli na územie dnešnej Bratislavy v 4. storočí pred Kristom. Usadili sa na hradnom kopci. Na našom území zotrvali 400 rokov a zanechali tu kamenné cesty, kanalizáciu a mince biateky. Boli veľmi poverčiví. Dodnes sa zachoval u nás i vo svete zvyk hádzať mince do fontány pre šťastie. Deti si overili svoje vedomosti v keltskom kvíze. Na obrázkoch hádali, aký je na nich predmet. Potomkovia pôvodných Keltov sú dnešní Íri.
                      Rimania žili s Keltmi v mieri. Budovali vojenské tábory a boli znamenití vinári. V armáde slúžili 25 rokov. Po Rimanoch ostalo v Bratislave niekoľko pamiatok, napríklad Vodná veža pod Hradom.

• „Slávik Slovenska 2022“ – 1. miesto v krajskom kole

• Naša spievajúca štvrtáčka Karolínka N., sa v stredu 25. mája 2022 zúčastnila krajského kola speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii ľudovej piesne „Slávik Slovenska 2022“. Spevácka súťaž sa konala v priestoroch ZUŠ Exnárova 6, kde 5-členná porota hodnotila slávikov v III. kategóriách. Karolínka N. zo 4.C triedy si vyspievala nádherné 1. miesto v II. kategórii, kde jej konkurovalo 9 súťažiacich 4. až 6. tried základných a základných umeleckých škôl. Karolínke srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov vo finálovom celoštátnom kole, ktoré sa uskutoční 25. júna 2022 v Slovenskom rozhlase, v Bratislave.

• Oslávili sme Deň detí

• Tento rok sme s veľkou radosťou, konečne po dvoch rokoch nechcenej prestávky, mohli uskutočniť náš tradičný športovo-zábavný deň pre deti a ich rodičov pri príležitosti osláv MDD.

Ráno 4. júna o 9,00 hod. sme mohli začať. Počasie bolo ideálne a nechýbala dobrá nálada.  Pre športuchtivých účastníkov boli pripravené skvelé súťaže.

Rodičia so svojimi ratolesťami si preverili svoje sily, šikovnosť, presnosť, trpezlivosť, rýchlosť a zmysel pre férovú hru v týchto disciplínach:

1. Slalom na metle pod vedením p. uč. Vičanovej a p. vych. Duchajovej.

2. Skákanie vo vreci pod vedením p. uč. Kubíkovej a p. vych. Duchkovej.

3. Triafanie do basketbalového koša pod vedením p. uč. Kelemena a p. Horváthovej.

4. Štafeta rodič – dieťa pod vedením p. uč. Seňanovej a p. vych. Janečkovej.

5. Popluškin problém sa riešil pod vedením p. uč. Staudtovej a p. vych. Lazorovej.

A kto už dosúťažil a mal ešte energiu a chuť, mohol sa vyblázniť pri stolnom tenise, bedmintone, či iných športových hrách, ktoré pripravili p. učiteľky Hostová, Kočanová a Liptáková.

Programom sprevádzala p. Hrnčiarová a techniku zabezpečoval p. uč. Lauko.

Vďaka rodičom si naši športovci počas zápolenia mohli pochutnať na skvelých koláčikoch a slanom pečive a smäd si hasili chladivou minerálkou, čajom, či dobrou kávou v bufetíku, kde ich vítali p. uč. Jurigová a p. Macho.

A samozrejme na obed sa podával vynikajúci guláš, ktorý pre nich navaril pán školník a pani hlavná kuchárka. No komu by po takom výkone nechutilo!

Veľké poďakovanie patrí našim pedagógom, ktorí akciu pripravovali a Rade rodičov našej školy za sponzorstvo a podporu tejto obľúbenej akcie našich detí. Vďaka nim boli deti ocenené peknými a hodnotnými cenami.

A na záver sa nezabudlo ani na tých, čo nevyhrali – dostali možnosť ťahať si prekvapenie, tzv. „mačku vo vreci“ a vyšantiť sa s bublifukmi.

Veríme, že všetci účastníci tohto podujatia si prišli na svoje a odchádzali s pocitom víťazstva.

Veď v tento deň sme vyhrali všetci. HURÁ!

• Štvornásobný úspech vo výtvarnej súťaži Bratislava moje mesto

• V utorok 31.5. sme sa zúčastnili slávnostného vyhodnotenia a oceňovania víťazov súťaže výtvarnej, literárnej a video tvorby - Bratislava moje mesto, ktorú každý rok vyhlasuje Mestská knižnica v Bratislave pod záštitou primátora Matúša Valla. V tomto už 11. ročníku súťaže odborná porota ocenila práce našich žiakov v každej kategórii. V kategórii detí 6-8 ročných 1. miesto získala Adelle F. (3.A) a 2.miesto Terezka B. (3.A), v kategórii 9-11 ročných 3.miesto získala Elisska D. (5.B) a v kategórii 12-15 ročných porota ocenila prácu Lejky D. (7.A) 2.miestom. Srdečne dievčatám blahoželáme a tešíme sa z krásneho úspechu