Dobrý deň,
ZŠ Grôsslingovu navštevuje naša vnučka Klára Horňaková od prvého ročníka. Pravidelne som ju vyzdvihovala zo školskej družiny a mala som možnosť sledovať prístup vychovávateľky PhDr. Marcely Duchkovej k deťom. Okrem individuálneho prístupu k deťom, si zaslúži poďakovanie za program, ktorý deťom pripravovala, podľa môjho názoru nad rámec jej povinností.
V ŠD okrem poznávacích vychádzok, spestrila pobyt návštevou rôznych podujatí a filmových predstavení . Tieto aktivity poskytli deťom veľa zaujímavých informácií a školskú družinu navštevovali radi.
Vo svojom širokom okolí som sa nestretla s takým vynikajúcim prístupom a snahou poskytnúť deťom aj mimo vyučovacieho procesu, čo najviac zaujímavých a vedomosti doplňujúcich informácii.
Súčasne si dovoľujem poďakovať aj p. učiteľke Mgr. Michaele Hrnčiarovej, ktorá individuálnym prístupom ku každému dieťaťu a svojou mimoriadnou trpezlivosťou priviedla deti k tomu, že do školy sa tešili.
Ako pedagóg je na vysokej profesnej úrovni a pod jej vedením formovala deti správnym smerom v duchu kreativity a pozitívnemu prístupu k životu.
Poďakujte prosím aj touto cestou p.učiteľke a p. vychovávateľke za ich prístup k deťom a želám si, aby sme mali čo najviac takýchto pedagogických pracovníkov.
s pozdravom
Eva Libušová
Novinky
Poďakovanie
Exkurzia v Národnej rade Slovenskej republiky
V dňoch 17. a 24. septembra 2014 žiaci 8. a 9. ročníka absolvovali exkurziu v Národnej rade Slovenskej republiky pod odborným dohľadom pracovníčky NR SR.
Všetci prítomní účastníci prešli najprv bezpečnostnou kontrolou a tam, vo vstupnej hale, získali prvé informácie týkajúce sa štátnych symbolov. Dozvedeli sa aj o zložkách štátnej moci a exkurzia pokračovala priestormi NR SR.
Iniciátorkou tohto podujatia bola pani učiteľka Antalíková, ktorá spoznávanie NR SR absolvovala so žiakmi 9. ročníka Žiaci 8. ročníka boli s triednou učiteľkou, s pani Liptákovou.
Žiakom nechýbala dávka slušnosti, preukázali aj veľký záujem o dianie v NR SR. Mali možnosť sledovať priebeh rokovania NR SR z balkóna.
triedna učiteľka 8. ročníka
Jesenný nápad
Súťaž Jesenný nápad
V septembri na našej škole bola vyhlásená súťaž Jesenný nápad. Deti mali použiť svoju fantáziu a vyrobiť z jesenných plodov originálny a pekný výtvor. Pomáhali im rodičia, súrodenci ako každý rok. Myslím, že z roka na rok sú výrobky krajšie a náročnejšie. Vybrať tie „naj“ je ťažšie a ťažšie. Tento rok porota vybrala päť prác na odmenenie, ale skutočne všetci si zaslúžia stáť na mieste víťazov. Deti si svoje výrobky často aj pomenovali. Všetky práce sú na našej stránke. Urobte si radosť a pozrite sa. ☺
1.miesto Oliver Tánczos,
2.miesto Petra Styková,
3.miesto Gréta Grešlíková,
4.miesto Miroslav Kubu,
5.miesto Lea Veal
Pozrite si galériu kliknutím na náhľad.
História nášho mesta
18. 9. 2014 sa trieda 4.C zúčastnila akcie Poznaj Staré mesto. Už pár dní sa s nami naša pani učiteľka triedna rozprávala o histórii nášho mesta a hlavne o významnej panovníčke Márii Terézii. Vedeli sme preto dosť veľa, ale nečakali sme, že sa na jej rodinu aj zahráme. Naša Lenka sa zhostila úlohy Márie Terézie tak presvedčivo, že sme chvíľami nevedeli, či sa nachádzame v 18. alebo 21. storočí. Náš spolužiak sa stal jej manželom Františkom Lotrinským, ďalší predstavovali jej rodičov. Keďže táto panovníčka mala 16 detí, potrebovali by sme ešte jednu triedu, keby sme chceli stvárniť celú jej rodinu. Zažili sme aj korunováciu tejto panovníčky. Veľa sme sa dozvedeli aj o 4 bránach, ktoré viedli do mesta, z ktorých sa zachovala jediná, nad ktorou sa týči Michalská veža.
Záchranári v 4.C
23. 9. 2014 k nám do triedy prišli záchranári z RZP Staré mesto (Rýchla zdravotná pomoc). Vďaka tomu, že si založili občianske združenie Academy of emergency medicine, môžu robiť osvetu aj medzi nami deťmi. Záchranár totiž príde na miesto až po zavolaní na telefónne číslo 155 alebo 112. Pri záchrane ľudského života zohrávajú svoju úlohu aj sekundy, preto je dôležité aby, sme my všetci poznali základy prvej pomoci. Dnes sme sa záchranármi alebo lekármi chceli stať všetci. Aktívne sme nacvičovali stabilizovanú polohu, umelé dýchanie, merali sme si pulz aj tep pulzným oximetrom. Spoznali sme, čo je to ambuvak, všetci sme si vyskúšali detský krčný golier, laryngoskop, fonendoskop, obväzovali sme si hlavy, ruky. Odskúšali sme si špeciálny gél na popáleniny. Nebola to len ukážka. Za plné dve hodiny aktívneho nácviku prvej pomoci sme sa toho naučili naozaj veľa. Dúfame, že naše vedomosti nebudeme musieť použiť v praxi. Už vieme, že keby to bolo treba, možno by sme aj pomohli k záchrane ľudského života.