• “Čítame s porozumením“

• Rozprávku O psíčkovi a mačičke pozná každý žiak.

Žiaci 2.B v školskom roku 2016/2017 si v rámci projektu:

“Čítame s porozumením“

knihu prečítali, vytvorili krátky obsah s vlastnou ilustráciou.

Dňa 8.6.2017 žiaci 2.B overili svoju pamäť a kontrolovali čítanie z knihy O psíčkovi a mačičke v podaní známej herečky Eleny Podzámskej v Staromestskej knižnici.  Pri čítaní deti ani nedýchali, pregúľali očkami ako pani Podzámska prežívala s nimi šibalstvá psíčka a mačičky.

Mária Tomašovičová

• Športovo-zábavné dopoludnie - II. stupeň ZŠ

• V piatok 16.6. 2017 bude v rámci osláv MDD športovo-zábavné dopoludnie pre žiakov 2. stupňa.

Vyučovanie na 2. stupni bude preto skrátené do 11,00 h. Potom môžu žiaci ísť na obed a domov.

• Triedne aktívy

• Vážení rodičia,
            srdečne Vás pozývame na TA, ktoré sa uskutočnia dňa 12.6. 2017

• 1. stupeň o 16.30,
            • 2. stupeň o 17.00.
          • Divadielko: Dúha

• Či si Lenka a či Filip,heart
            nikdy do svojej mamičky nerýp
            My sme to však urobili
            a poriadne ľutovali.
            Stali sme sa mamičkou a mamička deťmi,
            veľa sme sa natrápili, mamičkinmi trikmi.
            Obidvaja navždy vieme, že mamičku počúvame
            a ak treba – pomôžeme  heart !!!
            Mária Tomašovičová
        • Pikopretek

• Vo štvrtok 11. mája sa na Železnej studienke uskutočnila matematicko-športová súťaž Pikopretek, ktorá sa v Bratislave koná každoročne už od roku 1997. Naše štyri družstvá súťažili v matematických, logických a športových úlohách na viacerých stanovištiach umiestnených pozdĺž cca 3 km dlhej trasy. Najlepšie z našich žiakov obstáli ôsmaci v zložení Soňa Sciranková, Nina Bystrianska, Sebastián Kováč a Milan Maťaš. Pre deti to bol veľký zážitok a už teraz sa tešia na ďalší ročník.

Jana Florianová

• Spoznajme Európu

• 19. mája sa konala súťaž Spoznajme Európu určená pre žiakov 7. ročníka. Do tejto súťaže boli vybraní traja najlepší spomedzi žiakov 7.A a 7.B triedy na základe triedneho kola, v ktorom sme otestovali ich základné poznatky o Európskej únii.

Náš tím v zložení Šimon Dubravík zo 7.A a dievčatá Simonka Magáthová a Ninka Osifová zo 7.B si v Dome Európskej únie zasúťažil v troch kolách, ktoré preverili vedomosti a zaujímavosti o EÚ a tiež zručnosť našich reprezentantov. V silnej konkurencii obstáli a skončili na úžasnom 1. mieste. Za svoju snahu a šikovnosť boli ocenení diplomami a vecnými cenami. Simonke, Ninke a Šimonovi gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu.

Jana Florianová

• MDD

• Milí rodičia, milé deti, milí priatelia školy,

pri príležitosti MDD vás srdečne pozývame na 8. ročník Športového dňa rodičov a detí, ktorý sa uskutoční v SOBOTU 10. júna 2017 od 9,00 hod. do cca 14,00 hod. v areáli našej Základnej školy M. R. Štefánika na Grösslingovej ulici 48. Príďte v športovom oblečení a s dobrou náladou, tradičné i netradičné súťaže, občerstvenie, pitný režim, aj ceny pre súťažiacich budú zabezpečené.
            Aby bolo gulášu pre všetkých, informujte nás prostredníctvom emailovej adresy našej školy:
            skola@zsgrosslingova.sk , koľko členov vašej rodiny /koľko detí/rodičov + trieda/ sa plánuje akcie zúčastniť. Uzávierka prijímania prihlášok je do 5. júna 2017.

Zároveň si vás dovoľujeme upozorniť, že ak ste k dnešnému dňu neuhradili rodičovský príspevok na tento školsky rok, môžete tak stále urobiť v hotovosti alebo prevodom na účet (viac info na stránke školy), nakoľko aj na túto akciu sa prispieva  z rozpočtu Združenia rodičov .

Tešíme sa na vás všetkých, ktorí prídete.
                                                                                            Vedenie školy a Rada rodičov
          • Informácie - ŠvP I. stupeň

• I. turnus 21.5. - 26.5.2017

Autobus bude pristavený 21.5.2017 v nedeľu pred 12.30.
            Prosíme rodičov prisť na parkovisko do 12.30. Odchod je o 13.00.
            Príchod do Twistova je naplánovaný o 15.00.
            Príchod zo ŠVP je v piatok 26.5.2017  medzi 15.00 a 16.00 (bude upresnený na stránke školy)

II. turnus 28.5.2017 - 2.6.2017 a III. turnus 4.6.2017 - 9.6.2017 majú naplánované tie isté časy odchodov a príchodov.
            Program v rámci pobytu v Švp:  všetky tri turnusy majú naplánované výlety do Trenčína (hrad a mesto) a návštevu Sklených Teplíc.
            Odporúčaný zoznam vecí do ŠvP Zoznam veci.docx
            Zároveň žiadame rodičov, aby si žiaci do ŠvP nebrali mobily a iné elektronické hry. Majú to zakázané.
        • Výtvarná súťaž VOJACI OČAMI DETÍ

• Minister obrany SR, náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR a mesačník Obrana vyhlásili 16. ročník výtvarnej súťaže pre žiakov základných škôl Vojaci očami detí. Do tejto súťaže sme sa zapojili aj my. Práce našich tvorivých druhákov si môžete pozrieť v albume.

Petronela Petrunčíková